Informacja o funkcjonowaniu Poradni od 06.04.2020 r. do 26.04.2020 r.

Przasnysz, 06.04.2020 r

Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2020 r., poz. 595) informuję, że działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przasnyszu zostają ograniczone w dniach od 06.04 2020 r.  do 26.04.2020 r.

Poradnia zostaje zamknięta dla klientów. Sekretariat czynny codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00, po wcześniejszym ustaleniu wizyty poprzez kontakt telefoniczny pod numer telefonu 29 752 26 15. W tych dniach nie będą odbywać się badania diagnostyczne i zajęcia terapeutyczne. Pracownicy pedagogiczni będą realizować zadania z wykorzystaniem metod i technik na odległość, pozostając w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi/uczniami zgłoszonymi na zajęcia terapeutyczne. Materiały do ćwiczeń w domu są również zamieszczane i dostępne na stronie internetowej Poradni pppprzasnysz.szkolnastrona.pl w zakładce „Pomoc zdalna specjalistów”.

Specjaliści Poradni będą również prowadzili interwencje i pomoc w nagłych przypadkach wspierając w trudnej sytuacji związanej z epidemią dzieci/uczniów, rodziców, nauczyciel i osoby pozostające w kwarantannie codziennie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10.00 do 15.00 pod numerem telefonu 29 752 26 15 lub 511-790-706 (psycholog).

Będą kontynuowane zadania, które wcześniej odbywały się w ramach punktów konsultacyjnych na terenie przedszkoli, szkół i placówek. Będziemy udzieli porad w ważnych sprawach (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10.00 do 15.00 pod numerem telefonu 29 753 30-02.

Pragnę poinformować, że złożone przez Państwa wnioski o wydanie opinii i orzeczeń zostaną rozpatrzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i możliwościami uwarunkowanymi obecną sytuacją. Odbiór bądź złożenie przez Państwa dokumentów jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu sposobu i zasad przekazania.

Liczę na Państwa zrozumienie i życzę Wszystkim  dużo zdrowia i wytrwałości.

Dyrektor Poradni