Formy pomocy bezpośredniej dla nauczycieli

Formy pomocy bezpośredniej dla nauczycieli:

• Szkolenia Rad Pedagogicznych według zgłoszonych potrzeb.
  • Spotkania warsztatowe dla pedagogów, psychologów, logopedów szkolnych, nauczycieli oraz Rad Pedagogicznych.
  • Współpraca z dyrektorami, nauczycielami, pedagogami oraz innymi specjalistami szkolnymi w rozpoznawaniu problemów i dysfunkcji uczniów, rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnego potencjału dzieci i młodzieży.
  • Konsultacje dla nauczycieli szkół i przedszkoli dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Prowadzenie mediacji i interwencji kryzysowych.
  • Pomoc w planowaniu i prowadzeniu działań z zakresu doradztwa zawodowego.
  • Wykłady, prelekcje według potrzeb.
  • Konsultacje i porady dla nauczycieli, pedagogów, logopedów i psychologów szkolnych (udzielane przez wszystkich specjalistów poradni). Istnieje również możliwość w formie elektronicznej.
  • Wspieranie działań edukacyjnych przedszkola/szkoły/placówki.
  • Pomoc w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych.
  • Pomoc w opracowywaniu i realizowaniu indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych oraz indywidualnych programów zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.
  • Realizacja programów profilaktycznych.

Ponadto oferujemy w roku szkolnym 2019/2020 szkolenia Rad Pedagogicznych o następującej tematyce:

• Wsparcie dla uczniów o skłonnościach depresyjnych.
  • Samookaleczenia - czy to na pewno moda?
  • Realizacja zaleceń orzeczeń i opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  • Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach.