FORMY POMOCY BEZPOŚREDNIEJ DLA RODZICÓW

Formy pomocy bezpośredniej dla rodziców

• Konsultacje indywidualne (przed i po diagnozie oraz na prośbę rodziców).
  • Konsultacje/porady dla rodziców dotyczące zaburzeń integracji sensorycznej.
  • Zajęcia psychoedukacyjne, pogadanki, prelekcje, warsztaty w zależności od potrzeb.
  • Porady logopedyczne dla rodziców odnośnie zapobiegania wadom wymowy.
  • Grupy wsparcia dla rodziców.
  • Udzielanie pomocy rodzicom w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz rozwijaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży.
  • Porady dla rodziców z zakresu integralnej profilaktyki i zapobiegania zachowaniom ryzykownym dla młodzieży.
  • Prelekcje dla rodziców na terenie przedszkoli, szkół i placówek – tematyka wg zapotrzebowania.
  • Rozwiązywanie problemów edukacyjnych i wychowawczych.
  • Doradztwo zawodowe – spotkania informacyjne dla rodziców.
  • Pomoc w planowaniu ścieżki edukacyjnej dla uczniów zdolnych.
  • Mediacje w sytuacji konfliktu dotyczące dzieci i młodzieży.
  • Warsztaty dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i rozpoczynających edukację w szkole.
  • Udzielanie rodzicom informacji na temat form pomocy oferowanej przez poradnię, procedurach obowiązujących przy wydawaniu orzeczeń stosownych do stwierdzonych dysfunkcji i opóźnień rozwojowych.

Ponadto oferujemy w roku szkolnym 2019/2020 szkolenia dla rodziców na terenie przedszkoli, szkół i placówek o następującej tematyce:

• „Bezpiecznekorzystanie z Internetu i gier komputerowych”.
  • „Jak porozumieć się z Nastolatkiem czyli Rodzicu chcesz mieć rację, czy relację?”.
  • „Wpływ procesów poznawczych na rozwój mowy dziecka”.
  • „Jak przez codzienne działania kształtować u swojego dziecka postawy samodzielności i proaktywności?”.