Pedagogiczna

• mgr Elżbieta Radomska,
  • mgr Jolanta Elżbieta Pogorzelska,
  • mgr Agnieszka Tadrzak,
  • mgr Izabela Monika Szypulska.

OFERTA  DLA  RODZICÓW  I  DZIECI:

Diagnoza:

• Diagnoza dzieci poniżej 7 roku życia – ocena rozwoju dziecka, Diagnoza gotowości szkolnej,
  • Diagnoza uczniów w celu określenia indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży.
  • Diagnoza Integracji Sensorycznej.

Terapia:

• Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci z ryzyka dysleksji,
  • Zajęcia dla uczniów klas pierwszych z obniżoną sprawnością manualną.
  • Zajęcia usprawniające technikę pisania i czytania dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
  • Trening ortograficzny.
  • Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla dzieci z trudnościami w nauce.
  • Zajęcia stymulujące rozwój funkcji poznawczych dla dzieci z niższymi możliwościami intelektualnymi.
  • Zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
  • Terapia wspierająca dla dzieci z problemami w rodzinie.
  • Terapia Integracji Sensorycznej.

Konsultacje:

• Indywidualne porady i konsultacje mające na celu pomoc rodzicom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz indywidualnych możliwości  psychofizycznych  dzieci  i  młodzieży  oraz  w  rozwiązywaniu  problemów  edukacyjnych i wychowawczych.
  • ,,Grupa wsparcia dla rodziców” – spotkania grupowe dla rodziców dzieci zagrożonych niepełnosprawnością lub dzieci u których występują zaburzenia rozwojowe.

OFERTA  DLA  PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH:

• Indywidualne konsultacje dla nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz rodziców i uczniów.
  • Prelekcje dla rodziców.
  • Udział w zebraniach rad pedagogicznych,
  • Zajęcia i warsztaty dla uczniów,
  • Interwencje kryzysowe i mediacje.
  • Organizowanie spotkań w ramach sieci współpracy pedagogów i psychologów powiatu przasnyskiego.