Logopedyczna

LOGOPEDZI:

• mgr Sylwia Kwiatek,
  • mgr Marta Wiechowska-Pykała,
  • mgr Agnieszka Sitarska.

OFERTA  DLA  RODZICÓW  I  DZIECI:

Diagnoza:

• Diagnoza dzieci z opóźnionym rozwojem mowy,
  • Diagnoza dzieci z wadami wymowy,
  • Ocena mowy dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i niepełnosprawnościami,
  • Diagnoza dzieci z zaburzeniami płynności mowy.
  • Diagnoza logopedyczna dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego.
  • Diagnoza Integracji Sensorycznej.

Terapia:

• Zajęcia stymulujące rozwój mowy dzieci od 0 do 5 roku życia.
  • Terapia dzieci i młodzieży korygująca wady wymowy.
  • Zajęcia rozwijające kompetencje komunikacyjne dla dzieci z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym.
  • Terapia prowadzona w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
  • Terapia neurologopedyczna dla dzieci z zaburzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego.
  • Terapia mowy dzieci z niepełnosprawnościami.
  • Terapia EEG Biofeedback.
  • Terapia Integracji Sensorycznej.

Konsultacje:

• Indywidualne porady i konsultacje mające na celu pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów związanych z komunikacją dziecka.
  • ,,Grupa wsparcia dla rodziców” – spotkania grupowe dla rodziców dzieci zagrożonych niepełnosprawnością lub dzieci u których występują zaburzenia rozwojowe.

OFERTA  DLA  PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH:

• Udzielanie pomocy specjalistycznej nauczycielom i wychowawcom w przedszkolach i szkołach.
  • Konsultacje z logopedami przedszkolnymi i szkolnymi oraz innymi specjalistami pracującymi na rzecz dzieci.
  • Uczestniczenie w radach pedagogicznych i zebraniach z rodzicami – wygłaszanie pogadanek, prelekcji, organizowanie warsztatów.
  • Prowadzenie zajęć, warsztatów dla dzieci i uczniów na terenie przedszkoli i szkół.
  • Organizowanie spotkań w ramach sieci współpracy logopedów z powiatu przasnyskiego.
  • Prowadzenie badań przesiewowych w przedszkolach i szkołach z rejonu działania.
  • Wykonywanie badań przesiewowych słuchu, wzroku, mowy z wykorzystaniem Platformy Badań Zmysłów.